March 9, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Zbulohet përforcimi i parë i United për merkaton e janarit

Zbulohet përforcimi i parë i United për merkaton e janarit.Mediat angleze raportojnë se Manchester United është i gatshëm ta paguaj klauzolën e Dayot Upamecanos në janar.Upamecano ishte pranë transferimit në Old Trafford verën e kaluar, por në fund operacioni nuk u materializua.Djajtë e Kuq nuk kanë hequr dorë nga 22-vjeçari dhe janë të gatshëm ta paguajnë klauzolën e tij prej 42 milionë eurove në merkaton e janarit.

Mediat angleze, shkruajnë se Upamecano ka arritur marrëveshje personale me United dhe tani mbetet të arrihet marrëveshja mes dy klubeve.