Connect with us

Zbulohet arsyeja pse shqiptari vrau djemtë, pl,agosi gruan dhe u vetv,ra në Gjermani

Të Ndryshme

Zbulohet arsyeja pse shqiptari vrau djemtë, pl,agosi gruan dhe u vetv,ra në Gjermani

Zbulohet arsyeja e tragjedisë në familjen shqiptare në Gjermani.

Mosmarrëveshjet martesore gjatë festave të fundvitit mësohet se kanë qenë shkak i mas akrës me tre të v dekur.

Shqiptari nga Kosova, Flamur Rexha, 44 vjeç, qëlloi për vd ekje dy djemtë e tij të moshës 13 dhe 11-vjeçare dhe po ashtu plagosi gruan Avdije Rexha,

38 vjeçe dhe në fund qëlloi veten. Nga e gjithë kjo ngjarje ka mbijetuar gruaja, e cila është jashtë rrezikut për jetën.

Sipas mediave gjermane, të cilat citojnë hetuesit që po merren me investigimin e krimit të rëndë, mësohet se familja shqiptare kishte pasur shpesh debate.

Fqinjët thonë se Flamuri ka qenë gjaknxehtë. Ai madje mësohet se në të kaluarën kishte kër cënuar edhe të afërmit e tij, të cilët e kishin denoncuar në polici, citon Bild.

Avdije Rexha dëshmoi se fillimisht ka pasur një debat verbal me bashkëshortin e saj Flamurin, pastaj bashkëshorti papritmas ka nxjerrë një armë dhe ka qëlluar.

Po ashtu, sipas autoriteteve, qysh në mars të vitit 2020, gjatë një debati të ashpër mes prindërve, djemtë kishin telefonuar policinë.

Continue Reading
You may also like...

More in Të Ndryshme

To Top