Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Zbardhet dinamika e at en.tatit në “Don Bosko”/ Viktima e të pla.go.surit u që lluan nga një automjet tip “Benz”, i p lag osur ka mbetur edhe kamerieri i lokalit

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që tronditi kryeqytetin pasditen e sotme.

Gazetarja Doriana Bezat, raportoi për “BalkanWeb”, se paraprakisht dyshohet, se njëri prej autorëve ka dalë nga makina tip “Benz” dhe në këmbë është drejtuar në afërsi të tavolinës ku ndodhej viktima dhe të pl.agosurit e më pas ka lëshuar mbi to një breshëri kall.ashn.ikovi.

Më pas, ai ka hipur sërish në makinë dhe me ndihmën e një personi tjetër është larguar me shpejtësi nga vendngjarja. Ndërkohë bëhet e ditur një tjetër detaj i rëndë. Mësohet se njëri prej të plag.osurve, i identifikuar si Azbi Selimaj 19 vjeç, dyshohet se ka qenë kamerieri i lokalit.