Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Vuçiç futet në zyrë me pemë në dorë

Presidenti serb Aleksander Vuçiç së fundmi është fotografuar duke u futur në zyrën e tij me një pemë në dorë, si një shenjë për liturgjinë e krishtlindjeve ortodokse. Vuçiç përmes një postimi në rrjetin social Instagram ka postuar disa foto nga liturgjia e cila është mbajtur nga peshkopi Stefan.

Vuçiç do t’i pres në zyrë disa fëmijë që po e vizitojnë Beogradin për festat e krishtlindjeve ortodokse.

Prerja e lisave është traditë e krishtlindjeve ortodokse të cilat festohen me 6 janar dhe të njëjtit digjen në mbrëmje.