Connect with us

Viti i Ri! Bora Zemani u ben dhuraten e hidhur Donaldit Beatrixes dhe Romeos! Tani ta kuptojne

Aktuale

Viti i Ri! Bora Zemani u ben dhuraten e hidhur Donaldit Beatrixes dhe Romeos! Tani ta kuptojne

Ky vit ka qene jo pak i zhurmshem per Bora Zemanin dhe shkak ka qene pikerisht ai: Donald Veshaj. Ndonse trazirat kishin marre dhene Bora kishte vendosur te mos reagonte.

Por duket se ne diten e fundit te vitit ajo ka vendosur qe ta mbylle njehere e mire kapitullin e Donaldit.

Sot Bora ka hequr nga Instagrami vellezerit Veshaj si dhe te gjithe Ramosajt. E pra vit i ri, fillim i ri!

1-Ushqehuni me kujdes. Shmangni ushqimet pa vlera, të skuqura dhe të paketuara.

2-Stërvituni. Duhet të ushtroheni të paktën 45 minuta për 3 ditë në javë.

3-I kushtoni vëmendjen e duhur gjumit. Përpara se të shtriheni për gjumë largoni të gjitha mendimet negative dhe kujdesuni të flini mjaftueshëm.

4-Qëndroni të hidratuar. Duhet të pini të paktën 2 litra ujë në ditë.

5-Vizitohuni rregullisht tek mjeku. Analizat e përgjithshme duhet t’i bëni çdo 3-4 muaj. Nëse ndjeni një simptomë apo çrregullim duhet të shkoni menjëherë tek doktori.

6-Thuani ‘JO’. Mos postoni ose kontrolloni rrjetet sociale pas orës 10 të darkës.

7-Mos qëndroni ulur për një kohë të gjatë. Shmangni jetesën sedentare. Bëni një shëtitje të shkurtër ose qëndroni disa minuta në këmbë pas dy orësh që keni qëndruar ulur.

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top