(Video) Për t’u çuditur/ Këngëtarja e njohur greke këndon këngën e njohur shqiptare, do habiteni sa bukur

(Video) Për t’u çuditur/ Këngëtarja e njohur greke këndon këngën e njohur shqiptare, do habiteni sa bukur

Këngëtarja e mirënjohur greke, Glikeria, ka surprizuar shqiptarët në mbarë botën, pasi ka kënduar për herë të parë në gjuhën shqipe.

Glikeria ka fituar zemrat e shqiptarëve, teksa ka kënduar në kanalin televiziv “Mega” këngën popullore shqiptare “25 gërsheta”.

Kënga e përpunuar nga muzikanti shqiptar në Greqi, Dasho Kurti, dhe e kënduar nga këngëtarja e njohur është publikuar në “Facebook” nga komuniteti shqiptar në vendin fqinj.