July 26, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

U tha se aktori i madh, Mirush Kabashi dha shpirt/ Reagon me lot në sy ai: Ua kam falur edhe pse shumë njerëz më merrnin dhe thonin…

Aktori i njohur Mirush Kabashi ka folur rreth lajmit të djeshëm, ku në disa medie u njoftua “v dekja e aktorit”.

U tha se kishte ndërruar jetë, reagon Mirush Kabashi: E mora me  sportivitet, kemi qarë shumë… – Gazeta Tema

Ai ka rrëfyer sesi e ka përjetuar një lajm të tillë, duke thënë se e kishte kaluar me sportivitet dhe se i ka falur mediat për një gabim të tillë.

Kabashi ndër të tjera është shprehur se kishte marrë shumë telefonata dje nga të afërmit dhe miqtë e tij, të cilët i thonin se kishin qarë shumë kur mësuan lajmin e pavërtetë, por më shumë qanë më pas nga gëzimi që ai është gjallë.

Aktori ndonëse u tregua tejet tolerant ndaj atyre që përhapën një lajm të tillë, sërish ka dy fjalë për gazetarët, duke u shprehur se më parë ata duhet të rikonfirmojnë lajmin para se ta japin në ekranet televizive.

“Unë e mora me sportivitet, janë gjëra që ndodhin dhe duhet kaluar, por me thënë të drejtën nja dy mesazhe që më kanë ardhur, edhe më përpara një herë për t’u verifikuar nëse unë jam gjallë, por dhe më mbrapa për të më shprehur solidaritetin. Ishin të dhi mbshme sepse thonin që kemi qarë shumë kur morëm lajmin, por kemi qarë shumë pastaj nga gëzimi, kështu e formulonte një poete nga Italia. Kemi qarë akoma edhe më tepër me lotë gëzimi, kur morëm vesh lajmin që nuk ka ndodhur.

Të “vranë” edhe ty, Mirush Kabashi! - Shqiptarja.com