Thanë se νdiq, reagon menaxheri i këngëtarit: Është në spitaΙ, por është gjaΙΙë

Thanë se νdiq, reagon menaxheri i këngëtarit: Është në spitaΙ, por është gjaΙΙë

Në rrjete sociale së fundmi u përhapën zëra se ikona e repit në New York, Biz Markie kishte vdekur, por këto thashetheme nuk janë të vërteta.

Biz Markie është ende gjallë dhe nën kujdesin mjekësor, konfirmoi menaxheri i tij Jenni Izumi në një deklaratë.

Shumë njerëz, përfshirë artistë të shquar si Pharrell dhe Talib Kweli, ndanë reagimet e tyre pas lajmeve për vdekjen e tij.

“Lajmi për vdekjen e Biz Markie nuk është i vërtetë. Biz është ende nën kujdesin mjekësor, i rrethuar nga profesionistë që po punojnë shumë për të siguruar kujdesin më të mirë shëndetësor të mundshëm.

Gruaja dhe familja e Biz janë prekur nga burimi i dashurisë dhe admirimit nga miqtë, bashkëmoshatarët dhe fansat e tij.

Në këtë kohë, ne kërkojmë lutjet tuaja të vazhdueshme gjatë kësaj kohe të vështirë”, shkroi Izumi.

Thashethemet ndjekin raportet e kaluara mbi shëndetin e tij.

Markie u shtrua në spital në vitin 2020 për një sëmundje në lidhje me Diabetin e Tipit II dhe thuhet se pësoi një goditje në tru.