Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në Shqipëri

U dëgjua edhe goditja e dytë e cila ishte me intezitet me te vogel me 4.2 shkallë sipas Rihterit

Një tërmet me magnitud 5.8 shkallë sipas Rihterit ka goditur shtetin fqinjë të Greqisë.
Dridhjet e tokës, përpos në Greqi janë ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut.

Shumë qytetarë në rrjetet sociale kanë shkruar se tërmeti është ndjerë edh enë shtetin tonë, raporton SHENJA.
Mbetet të shihet në vijim të dhënat shtesë në lidhje me tërmetin dhe pasojat që mund të ketë shkaktuar.