Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Tërmet i fort shkund vendin

Një tërmet me magnitudë 5.2 Rihter ka goditur zonën turistike jugore të Antalias, në Turqi, në orët e para të mëngjesit, sot, 5 janar.

Sipas medieve turke, tërmeti kishte një thellësi prej 39,52 kilometrash .

Mësohet se deri më tani nuk janë raportuar dëme materiale, apo viktima nga tërmeti.

Profesor Süleyman Pampal, ekspert i tërmeteve nga Universiteti Gazi në kryeqytetin Ankara, i tha transmetuesit CNN Turk se tërmeti ishte “normal” për zonën e Antalias dhe se nuk është nevojë për panik.//EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh videon,duke shtypur ne rek,la.men 5 sekondshe