Sot babait të saj i ra të fikët/ Rrëqeth vajza shqiptare: Më lanë atje 8 muajshe, tani shikoni si i kam gishtat(VIDEO)

Sot babait të saj i ra të fikët/ Rrëqeth vajza shqiptare: Më lanë atje 8 muajshe, tani shikoni si i kam gishtat(VIDEO)

Nga periudha e fëmijërisë ajo kujton se madje dhunohej edhe nga edukatoret, por kur ishte në moshën 8-vjeçare u birësua nga një familje italiane dhe aty ndryshoi jeta e saj përfundimisht./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Historia e saj tragjike u zbulua tek “E Diela Shqiptare”, ku stafi i programit arriti të gjejë vajzën e Yzeirit, të cilën e çoi në shtëpinë e fëmijës në Vlorë, pasi gruaja e tij pati probleme mendore pas lindjes./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

Në studio ka ardhur Afërdita e cila është birësuar nga prindër italianë. Ajo ka ndryshuar emrin, ndërsa tani quhet Maria Pia Malteze. Afërdita flet në gjuhën italiane, sepse është larguar shumë e vogël nga Shqipëria.Ajo shprehet se e mban mend fëmijërinë e saj dhe ka qenë tepër e vështirë, madje uron që të mos e kalojë askush një gjë të tillëShprehet se e kanë braktisur në jetimoren e Vlorës dhe akoma dhe sot nuk e di arsyen e vërtetë, gjë që e ka munduar prej vitesh./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet