July 26, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

”S’do të shoh nëna dhe babai dhëndër o bir”/ Ky është 20-vjeçari shqiptar që humbi jetën duke punuar në lavazhin e vëllait

Aurel Muka është 20-vjeçari që hu mbi jetën, pasi ra në kontakt me r rymën elektrike në Tiranë.

qirinj

20-vjeçari ishte duke punuar në lavazhin e vëllait të tij, kur ra në kontakt me rr ymën dhe është dërguar me urgjencë në spital, por fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

Miqtë dhe të afërmit i kanë shprehu ngushëllime familjes si dhe i kanë dhënë lamtumirën 20-vjeçarit.

“Nuk gjenden fjalët po paska qenë e shkruar me shku para kohe . Zoti të pranoftë në mëshiren e tij. Do na mungosh Vlla AUREL MUKA . Zoti ju dhënte saber të afërme dhe prindërve,” shkruan një mik në rrjetet sociale.

Në lidhje me lajmin e hidhur ka reaguar edhe minatori Elton Debreshi, i cili kandidoi si i pavarur në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

“Vllai jon musliman ike ne moshen me te bukur all,llahu te beft banor te xhenetit” shkruan Debreshi në rrjetet sociale.

Sonte në këtë orë ndizen qirinj për t'i nderuar mjekët që vdiqën nga  COVID-19 - Sinjali