October 22, 2020

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Ronaldo pozitiv me COVID-19, Juventusi bie në bursë

Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv në testin e tij për COVID-19 dhe tani është në izolim.

Ai do t’i mungojë Portugalisë në duelin kundër Suedisë, ndërsa te Juventusi pritet të mungojë në dy ndeshje.

Juventusi e ka pësuar edhe në një mënyrë tjetër mungesën e ylli të saj, pasi lajmi ka pasur edhe efekt ekonomik.

Sapo doli lajmi se Cristiano Ronaldo është pozitiv me COVID-19, vlera e bursës së Juventusit ka rënë për 3 për qind.

Klubi bianconero është i listuar në bursë dhe çdo thashetheme, transferim ose dëmtim serioz ndikon në vlerat e klubit. Ndikim ka edhe nëse rrezikohet shëndeti i ndonjë lojtari të rëndësishëm.

Për çdo rast, shëndeti i Cristianos është i mirë, sipas mjekëve të ekipit portugez.

Lojtari është i izoluar dhe asimptomatik, por duhet të jetë në karantinë dhe duhet të dal negativ që të kthehet në punë me klubin e tij. /lajm1.com/