Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Po fliste me demokratët, Ramës i ndodh incidenti live shikoni si reagon

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i cili po zhvillonte një bashkëbisedim me demokratët rreth situatës së ndodhur një ditë më parë në selinë e PD-së.

Teksa fliste, Ramës i është derdhur filxhani me kafe që kishte lënë aty pranë.

“Se mu derdh dhe kafja që paskam harruar ta pi”, tha Rama.

Ndër të tjera, ai e Rama e quajti “shfaqje mesjetare” sulmin ndaj godinës së Partisë Demokratike, duke shtuar se ngjarja e djeshme mund të “kishte degjeneruar në gjakderdhje”.

Pas përplasjeve fizike dhe incidenteve të ndodhura në selinë e PD ditën e shtunë, Policia ka shoqëruar së paku 59 persona, prej tyre 8 të mitur.