September 19, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Pak Para Takimit, Ramës E Vuçiqit I Vjen ‘Goditja’ E Rèndè: Pa Kosovën, Projekti Juaj Është I “Vdekuur”!

Gjatë ditës të ardhshme, me 29 korrik do te takohen kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti serb, Aleksandër Vuçiq dhe kreu i qeverisë maqedonase.

Ky takim do të zhvillohet në Shkup, në kuadër të iniciativës për formimin e projektit të “Minishengenit”, shkruan “Bota sot”.

Kosova nuk është duke marrë pjesë në iniciativën e “Mini Shengenit, pasi kryeministri Albin Kurti ka kundërshtuar fuqishëm këtë projekt.