July 26, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

O Ζot çfarë kukuΙΙe, kjo është nëna e dy fëmίjëve që hυmbi jetën pasi Ιindi, familjarët akυzojnë mjεkët e Durrësit

Ardita Muça, e cila sapo ishte bërë nënë për herë të dytë, humbi jetën ditën e djeshme në banesën e saj, vetëm një ditë sapo kishte lënë maternitetin.

Nuk ka ende një shkak lidhur mbi vdekjen e saj, ndërkohë që familjarët kanë akuzuar mjekët për mjekim të pakujdesshëm.

Së fundi është siguruar edhe foto e së ndjerës e cila kishte lindjen e dytë.

Përsa I përket dinamikës se si ka ndodhur vdekja e 29 vjeçares, ajo ka humbur ndjenjat në banesë dhe më pas është dërguar me urgjencë në spital, ku edhe ka humbur jetën.

Ndërsa thuhet se gjatë rrugës në ambulancë ka mbaruar bombola e oksigjenit.