Connect with us

Nuk mjaftoi Omicron! Zbulohet varianti i ri i COVID , identifikohen 12 rastet e para

Aktuale

Nuk mjaftoi Omicron! Zbulohet varianti i ri i COVID , identifikohen 12 rastet e para

Një tjetër variant i ri i Covid-19 është zbuluar në Francë, bëjnë me dije shkencëtarët.

Lloji mutant ka 46 mutacione që mendohet se e bëjnë atë edhe më rezistent ndaj vaksinave dhe më infektues se virusi origjinal.

12 persona janë infektuar me variantin e ri. I pari që u identifikuar ishte një person që së fundmi kishte udhëtuar në Kamerun të Afrikës.

Varianti i ti nuk është parë në vende të tjera dhe nuk ka marrë ende një emër nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Varianti është quajtur B.1.640.2. ende nuk dihen më shumë informacione rreth këtij varianti të ri të koronavirusit.

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top