Një person hidhet nga kati i pestë dhe bie në taracën e katit të dytë

Një person hidhet nga kati i pestë dhe bie në taracën e katit të dytë

Një 64-vjeçar është vetëh edhur nga kati i pestë i një pallati në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën “Njazi Meka”, në kryeqytet.

Mësohet se i moshuari me iniciale Z. B.ka rënë në tarracën e katit të dytë të pallatit dhe ka mbetur i varur në një pjesë metalike, duke shkaktuar panik tek banorët.

Në vendngjarje ka mbërritur policia dhe ambulanca, e cila e ka transportuar në spital, pasi 64 vjeçari ishte me shenja jete.

Tiranë/Informacion paraprak:

Me datë 06.07.2021, rreth orës 19:00, në rrugën “Njazi Meka”, është hedhur nga lartësia shtetasi Z. B., rreth 64 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet se ky shtetas vuan nga probleme të shëndetit mendor.