Connect with us

Nga “Të ka lali shpirt” në “K***ë, hajdute”/ Mandi Nishtullës shokon Eni Çobanin: Do ndërroj profesion

Aktuale

Nga “Të ka lali shpirt” në “K***ë, hajdute”/ Mandi Nishtullës shokon Eni Çobanin: Do ndërroj profesion

Një deklaratë e bërë nga këngëtari Mandela Mustafa, i njohur dhe me emrin e artit si Mandi i Nishtullës ka bërë që avokatja Eni Çobani ta mendojë për pak çaste ndërrimin e profesionit.

I ndodhur në “Shihemi në gjyq”, në “E diela Shqiptare”, Mandi i Nishtullës akuzoi Silva Gunbardhin se kishte marrë mijëra dollarë në bashkëpunim me të e se atij i kishte mohuar të drejtat e autorësisë.

Në momentin që Gunbardhi tha se kishte ajo që kishte paguar të gjithë shpenzimet e këngës e të klipit erdhi edhe kundërpërgjigjia e kolegut.

Mustafa shtoi se pavarësisht kësaj, ajo kishte marrë shumë fitime, madje në një çast tha se vetëm në Amerikë kishte marrë 50 mijë dollarë. Këtu erdhi edhe reagimi i Çobanit.

Pjesë nga biseda: Silva Gunbardhi: Unë kam paguar gjithçka, veshjen klipin e kam bërë unë, shtëpinë e produksionit unë…

Mandela Mustafa: Edhe çfarë, ti ke marrë 50 mijë dollarë në një koncert në Amerikë moj. Eni Çobani: Vërtet ka të ardhura të tilla muzika, do ndërroj profesion…

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top