Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Merr fIakë “shtëpia e barit” në Angli, humb jetën shqiptari në Londër (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër, ku një fabrikë kan abisi është përfshirë nga flakët dhe si pa sojë ka humbur jetën një 35 vjeçar shqiptar.

Ngjarja ka ndodhur në prag të Vitit të Ri, në një garazh lock-up në Southwold Road, Clapton.

Mediet e huaja raportojnë se bëhet fjalë për shtetasin Ermal Qose, 35 vjeç, i cili u dërgua në spital, por fatkeqësiht ndërroi jetë dy ditë më vonë për shkak të pl agëve të marra.

Në vendngjarje mbërritën forcat zj arrfikëse, të cilët nxorën shqiptarin nga shtëpia e barit, i cili kishte mbetur i bllokuar pas asfiksimit nga tymi./newsbo mb