Connect with us

Me au,tomatik plot me fi,shekë në bagazhin e makinës, a,rrest,ohen në mesnatë dy persona në Shëngjin

Të Ndryshme

Me au,tomatik plot me fi,shekë në bagazhin e makinës, a,rrest,ohen në mesnatë dy persona në Shëngjin

Kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për parandalimin e ngjarjeve kr.im.inale në ditët festive dhe kapjen e personave që qarkullojnë me a.rmë zjarri. Finalizohet operacioni policor i koduar “Mesnata”

Qarkullonin me ar.më zjarri kallashnikov në automjet, vihen në pranga drejtuesi dhe pasagjeri i mjetit. Sekuestrohet 1 a.rmë zjarri kallashnikov, municion luftarak, 1 automjet dhe 2 aparate celularë.

Në zbatim të planit të masave, për rritjen e prezencës së shërbimeve policore në territor, me qëllim parandalimin e ngjarjeve k.r.imi.nale, trafiqeve të paligjshme, kapjen e personave në kërkim apo të atyre që qarkullojnë me ar.më zjarri, shërbimet e Policisë kanë shtuar kontrollet në akse rrugore dhe në qendra të banuara.

Bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për një shtetas që qarkullonte me a.rmë zjarri në automjet është organizuar dhe finalizuar operacioni policor i koduar “Mesnata”, në kuadër të të cilit Forca e Posaçme “Shqiponja” në DVP Lezhë, në bashkëpunim më Komisariatin e Policisë Lezhë, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Shëngjinit”, kanë lokalizuar dhe ndaluar mjetin e dyshuar.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Range Rover”, me drejtues shtetasin A.Sh., dhe pasagjer shtetasin A.V., në bagazhin e këtij automjeti është gjetur një a.rmë zjarri automatik me krehër me fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Në përfundim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Kr.imit në Komisariatin e Policisë Lezhë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve A.Sh., 37 vjeç dhe A.V.,27 vjeç, banues në Malësi të Madhe, të dy të dënuar më parë për trafikim të lëndëve narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për për veprat penale “Mbajtja pa leje e a.rm.ëve dhe e municionit” dhe “Moskallëzimi i kr.imit “.

Continue Reading
You may also like...

More in Të Ndryshme

To Top