Connect with us

Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri/ Deklarata nga Instituti i Gjeoshkencave: Tërmeti ka rënë 40 km në verilindje të Bilishtit

Aktuale

Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri/ Deklarata nga Instituti i Gjeoshkencave: Tërmeti ka rënë 40 km në verilindje të Bilishtit

nstituti i Gjeoshkencave ka dalë me deklaratë në lidhje me tërmetin që u ndje në Shqipëri dhe që epiqendrën e kishte në Follorinë të Greqisë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka rënë 40 km në verilindje të Bilishtit dhe se është 5.6 ballë i shkallës Righter.

Njoftimi: Sot në datën 09/01/2022, ora 22:43 (ora lokale), Rrjeti i Monitorimit Sizmologjik i IGJEO ka regjistruar një termët të madhësisë M5.6 sipas shkallës Rihter, me thellësi të vatrës 9 km.

Epiqendra është lokalizuar 40 km në Veri-Lindje të Bilishtit. Intensiteti i tërmetit vlerësohet paraprakisht 6 ballë sipas shkallës MSK-64. Nuk kemi njoftime për dë me.

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top