Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Lëkundjet e tërmetit ndihen në studion e “Ora Sport”, shikoni reagimet e tyre (video)

Lëkundjet e tërmetit janë ndjeë edhe në studion televizive të “Ora Sport”me moderatorët Altin Sulçe dhe Dorisa Keçani që transmetohet çdo të dielë në mbrëmje në RTV Ora.
Në një moment Sulçe I ofron koleges pak ujë ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe nga të ftuarit në studio. Nuk është hera e parë që lëkundjet e tërmetit bien teksa ata janë në transmetim live në studion e emisionit.

Një tërmet i fortë ka rikthyer kujtimet të hidhura në memorien e secilit prej nesh është ndjerë në Tiranë. Lëkundjet kanë qenë të forta dhe kanë vazhduar për disa sekonda.
Shumë objekte janë thyer, apo kanë rënë në tokë duke krijuar panik te njerëzit që kanë lënë shtëpitë e tyre dhe kanë dalë jashtë nga banesat.

Arsyeja e këtij tërmeti janë lëkundjet e forta në Greqi prej 5.5 ballësh në Maqedoni dhe 5.8 ballësh në Greqi të cilat janë ndjerë dhe në vendin tonë.
Port ë dridhurat e tokës janë dëgjuar edhe në Kosovë. E ky tërmet mjaftë i fuqishëm padyshim se u vërejt edhe nga shumë qytetarë.