Lëkundje tërmeti regjistrohen në Turqi/ Mba dorën o Zot, ja sa ballë ka qenë

Lëkundje tërmeti regjistrohen në Turqi/ Mba dorën o Zot, ja sa ballë ka qenë

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 e shkallës Rihter ka go ditur mbrëmjen e djeshme Turqinë.

Sipas të dhënave paraprake nga Instituti Euro-mesdhetar lëkundjet janë ndjerë rreth orës 18.28. me orën lokale.

Epiqendra u raportua 90 kilometra në juglindje të Erzincan dhe 138 kilometra në jug të Dijarbakir, në Turqinë lindore.

Ndërkohë, deri më tani, nuk është raportuar asnjë v ik timë ose person i l ën duar.