Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Shqipëri

i

Deri në këto momente nuk dihet nëse ky tërmet ka të lënduar ose dëme materiale – ajo që dihet është se thellësia e tërmetit të ketë qenë dy kilometra.

Një tërmet me magnitud 5.8 shkallë sipas Rihterit ka goditur shtetin fqinjë të Greqisë.
Dridhjet e tokës, përpos në Greqi janë ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut.
Shumë qytetarë në rrjetet sociale kanë shkruar se tërmeti është ndjerë edh enë shtetin tonë, raporton SHENJA.
Mbetet të shihet në vijim të dhënat shtesë në lidhje me tërmetin dhe pasojat që mund të ketë shkaktuar.

Per me shum info ndqiq linkun lttps://www.geo.edu.al/newweb/?fq=bota