Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

LAJMI FUNDIT Arrestohet reperi i njohur Stresi

Policia e Shtetit, forcat RENEA dhe FNSH kanë ndërhyrë për të qetësuar situatën e protestës te selia e PD. Policia ka nisur me arrestimet e para, por ende nuk dihet motivi i këtyre arrestimeve. Para pak çastesh policia ka hedhur ujë dhe gaz lotjsellës ndaj protestuesve dhe kjo ka bërë që ata të largohen nga selia.

Të dëmtuar nga ky gaz lotjsellës kanë mbetur shumë qyetarë dhe nuk dihet ende gjendja e tyre shëndetësore.

Njëri nga të arrëstuarit është dhe reperi Stresi i njohur si simpatizues i flakët i Sali Berishës,ai vet ka publikuar një video në instagram,duket në veturen e policisë,ku shkruan reagoni o media,nuk kam gjuajtur unë me gurë.