July 26, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Lajm I Mirë Për Gjithë Shqiptarët/ Shumë Shpejt Mund Të Ndodh, Ajo Që Është Pritur Prej Vitesh

Një lajm i mirë për Shqipërinë. Parlamenti holandez ka votuar sot pro hapjes së negociatave të Shqipërisë për në BE. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.“Holanda sapo votoi “Po”! Dritë jeshile nga Parlamenti Holandez! Shqipëria ka përmbushur kushtet dhe është e gatshme të mbajë Konferencën e Parë Ndërqeveritare.shty.pe rekla.men dhe shike video.n