LAJM I FUNDIT/ Ngjαrje e rëndë, dγshohet për 3 të νdekυr dhe disa të pΙagosur

LAJM I FUNDIT/ Ngjαrje e rëndë, dγshohet për 3 të νdekυr dhe disa të pΙagosur

Një person i armatosur me thikë ka sulmuar kalimtarët e rastësishëm në Gjermani, duke vrarë 3 prej tyre dhe plagosur disa të tjerë.

Ngjarja është regjistruar në qytetin e Ëurzburg dhe motivet e këtij sulmi të rëndë janë ende të paqarta.

Mediat gjermane bëjnë me dije se zona është rrethuar nga forca të shumta policie, ndërkohë që agresori është neutralizuar.