Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Kriset miqësia mes Iliri dhe Arjolës, deklarata e balerinit e habit aktoren: Do të të kisha…(REPLIKAT)

Mbrëmjen e djeshme gjatë spektaklit të ‘Big Brother VIP’, Donald Veshaj vendosi që të hapte kutinë e Pandorës, e si pasojë pati edhe një vendim shumë të vështirë për të marrë. Ai duhej të zgjidhte 3 emra që t’i nxirrte në nominim, përfshirë edhe veten.

Si pasojë, aktori i humorit tha emrin e tij, Ilirin dhe Meridianin. Pikërisht kjo u diskutua pas përfundimit të spektaklit. Banorët dhanë mendimet e tyre se si do të ishte zgjedhja e tyre nëse do të ishin në vend të Donaldit.

Biseda mes banorëve:

Iliri: Si do ta kisha bërë unë?

Dj Dagz: Po

Iliri: Tek për tek po. Të kisha futur një të tretë mes nesh jo

Einxhel: Unë do e kisha bërë. Do kisha futur veten e të tjerë

Iliri: Do kisha futur tre që për mendimin tim janë barazim

Arjola: Ça do bëje?

Iliri: Arjolën dhe Beniadën në nominim

Arjola: Ti?

Iliri: Po

Arjola: Vërtet? Zë be për kokë…

Iliri: Nuk zë be

Einxhel: Shoqen e ngushtë Monen nuk do e fusje, do e lije jashtë?

Iliri: Jo se dua ta shoh akoma këtu

Arjola: Do të më shohësh në nominim? Edhe thotë Iliri nuk jam lojtar

Iliri: Nuk besoj se ke frikë nga nominimi

Arjola: Jo nuk kam frikë. Kë do të nxjerrësh nga ne të treja?

Iliri: Atë e vendos publiku, nuk e vendos unë

Arjola: Je bërë i rrezikshëm. Paskemi armiq mes nesh

Einxhel: Zemra, Iliri ka qenë gjithmonë mes nesh, nuk është se erdhi sot

Iliri: Do ta kishe pasur problem këtë?

Arjola: Nga ty nuk e pres

Iliri: Pse?

Arjola: Jo tani, nga 18, nga 14 e sipër edhe e prisja. Ok, më nomino

Iliri: Edhe ti më nomino

Arjola: Jo zemër. Parimet e mia janë parime, nuk i shkel për askënd. Nuk të dominoj kurrë. Gëzuar Ilir, të paça

Iliri: Nominimi të jep forcë

Arjola: Unë jam e fortë

Iliri: Edhe në nominim je e fortë

Arjola: Unë kam thënë në një moment do të dominojmë, por jo në këtë fazë