July 29, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Joe Biden: Është mik imi, ky do të jetë ambasadori i ri për Kosovë

Presidenti i ShBA-ve , Joe Biden ka nominuar ambasadorin e ri amerikan për Kosovë.Jeffrey Hovenier është nominuar nga Biden për të qenë Ambasador i ShBA-ve në Kosovë,.Krahas Hovenierit, Biden ka nominuar ambasador edhe për vendet tjera.Për Gjerman ka nominuar Amy Gutmann……………shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn

Nominimin e ambasadorit të ri e ka uruar edhe ambasadori aktual i SHBA’së në Kosovë, Philip S. Kosnett.“Urime kolegut dhe mikut tim Jeff Hovenier për nominim e tij si Ambasadori i ardhshëm i SHBA në Kosovë”, ka shkruar Kosnett në Twitter………..…shtyii’pee hapsri’en e mposht’me dhe pri’it 5 seki’onda pr tpar vidjeeonn