Connect with us

I fundit/ Gjendet pas orësh kërkimi personi që u rrëzua në greminë bashkë me gazetarin Alfred Lela, ja si paraqitet gjendja e tij (EMRI)

Të Ndryshme

I fundit/ Gjendet pas orësh kërkimi personi që u rrëzua në greminë bashkë me gazetarin Alfred Lela, ja si paraqitet gjendja e tij (EMRI)

Policia e Pukës, shërbimet e zjarrëfikses dhe banorë të zonës i kanë ardhur në ndihmë disa alpinistëve.

Sot rreth orës 16:10, jemi njoftuar nga shtetasi A. L., se ka qënë duke eksploruar në Malin e Munellës së bashku me 4 alpinistë amatorë. Gjatë lëvizjes në këmbë 2 prej tyre, shtetasit N. M., rreth 60 vjeç dhe I. Sh., rreth 30 vjeç, kanë rrëshkitur duke rënë në humnerë.

Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrëfikses, pjestarë të shoqatës së alpinistëve Pukë të cilët janë ndihmuar dhe nga banorë të zonës.

Pas 2 orëve kërkimesh në një terren shumë të vështirë është bërë e mundur gjetja e shtetasit I. Sh., i cili po transportohet në spital për ndihmë mjekësore si dhe vazhdojnë kërkimet për gjetjen e shtetasit N. M.


(E.H/Faxweb.al)

Është gjetur Ndoc Mula që ra në greminë mbrëmjen e sotme. Ai është në gjendje të rëndë për jetën. Vijon…

Continue Reading
You may also like...

More in Të Ndryshme

To Top