Connect with us

Humb jetën 38-νjeçari ѕhqiрtar, baba i tre fëmijëνe (Emri)

Aktuale

Humb jetën 38-νjeçari ѕhqiрtar, baba i tre fëmijëνe (Emri)

Një shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një ak sidenti tra gjik në rrugë në Villafranca të Astit në Itali. 38-vjeçari Klodian Tatani po udhëtonte me mjetin e tij tip “Panda” kur u përplas me një mjet tjetër.

Mësohet se shoferi tjetër që shkaktoi aks identin humbi kontrollin e mjetit. Për pasojë përplasja ishte shumë e fuqishme dhe i mori jetën babait të 3 fëmijëve të vegjël.

Siç shkruajnë mediat italiane, ngjarja ka ndodhur në një kthesë mes Villafranca dhe Dusino San Michele ku edhe më parë kanë ndodhur ak sidente të tjera të rënda. Në momentin e aks identit rruga ka qenë e lagësht dhe e rrëshqitshme.

Klodiani lë pas gruan e tij Mejten dhe tre djemtë, Aleksin, Meidjanin e Manuelin, respektivisht 14,8 dhe 4 vjeç.

“Një punëtor i palodhur, i cili në kohën e lirë ishte duke restauruar një shtëpi historike në Sant’Elena e cila në të shkuarën i përkiste fotografit Scoffone”, shkruhet në rrjetet sociale në nder të vi ktimës.

Sipas asaj që mësohet në mediat italiane, familja e shqiptarit ishte e respektuar në komunitetin ku jetonte. Po ashtu, në mbështetje të tyre është ngritur një fond për t’u ardhur në ndihmë.

360grade.al

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top