Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Habit Sali Berisha i Kërkon falje publike djalit të Edi Ramës! Ai ka kaluar një Sëmundje të Rëndë…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë këtë mbrëmje, teksa u shprehur se është i gatshëm ti kërkojë falje djalit të Edi Ramës, Gregut. I ftuar në ‘Tempora’ Berisha ka thënë se dojet për autorësinë e djalit të Ramës nuk ia ka dhënë ai gazetarit Mero Baze, sepse po të ishte kështu ai do ti kërkonte falje Gregut për këtë skandal.

Berisha u shpreh se për atë si person (Gregun) ka respekt të veçantë sepse ka kaluar me vullnet një sëmundje të rëndë dhe përpost kësaj edhe këtë presion psikologjik.

“Jam i gatshëm ti kërkoj falje djalit të Ramës… I kërkoj falje të birit sepse i ati ka kryer një dramë për të viktimizuar veten. Për një rrethanë të vecantë kam një një respekt shumë të madh për të. Ai ka kaluar me vullnet një sëmundje të rëndë’, është shprehur ish-kryeministri./d.m-tej.al