Connect with us

Gjenerali Shqiptarë drejtuar Serbëve!: Jemi të gatshëm të përballemi me ju kur të doni

Të Ndryshme

Gjenerali Shqiptarë drejtuar Serbëve!: Jemi të gatshëm të përballemi me ju kur të doni

Ish-ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka reaguar pas fotos së publikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq, e cili hartën e Kosovës e mbuloi me flamurin e Serbisë. Gjenerali shqiptar i ka thënë Vuçiqit se kur të dojë mund të vijë në trojet shqiptare, duke e porositur me një shprehje të moçme shqiptare, përcjell Bota sot.

Ndërsa, kryeministrin shqiptar Edi Rama, Demiraj e ka quajtur “shok t radhtar” të Vuçiqit, duke thënë se ky i fundit ka guximin të bëjë lajm me hartën e Kosovës, pikërisht faIë tij. Ai ka kërkuar nga SHBA-ja dhe BE-ja të dën0jnë pr0v0kimin e Vuçiqit, pasi sipas tij, interesi i të gjithë popujve të Ballkanit Perëndimor është i ntegrimi në BE e jo lutfënx itja.

“Kur të duash “bujrum” në trojet tona! Çfarë mendon zotrote, kujton se të gjithë shqiptarët janë si shoku juaj t radhtar. Duke mos dashur të merrem me ty se nuk ja vIen, po e mbyll me një shprehje të moçme të popullit tim. “#Mos e kruaj me gjethe fiku”!

Continue Reading
You may also like...

More in Të Ndryshme

To Top