June 21, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

El Shaarawy rikthehet në Serie A!

El Shaarawy rikthehet në Serie A!Stephan el Shaarawy është pranë rikthimit në Serie A dhe pikërisht tek ish skuadra e tij, Roma.Mungesa e emrave në stolin e skuadrës dhe vështirësitë që po hasin Perez dhe Mayoral kanë bërë që të lakohet përsëri emri i El Shaarawy.Sulmuesi ka qenë shumë i lidhur me kryeqytetin përkundër faktit që u largua nga këtu prej më shumë se një viti e gjysmë.

Vëllau i tij asnjëherë nuk ka humbur kontaktet me skuadrën e Giallorosëve dhe tashmë po mundohet që ta bindë Shanghain që këtë dimër ta lërë atë të transferohet në Serie A në një fazë kur Roma ka më shumti nevojë.