Connect with us

EKSKIUZlVE | Kapet Ne “Rren” Albin Kurti. Zbulohet Kjo Gje “T’ronditese” Per Te

Aktuale

EKSKIUZlVE | Kapet Ne “Rren” Albin Kurti. Zbulohet Kjo Gje “T’ronditese” Per Te

EKSKIUZlVE | Kapet ne “rren” Albin Kurti. Zbulohet kjo gje “T’ronditese” per te

Albin Kurti “kapet ne rren” me kete gje qe sapo doli ne shesh. Ai prej qe u formua qeveria Kurti 2 thoshte qe nuk do ik ne dialog, dialogu eshte prioriteti 4-5, kemi pune tjera me me prioritet ne vend se sa te shkoj te dialogoj me Vucicin.

Por… qe doli komplet e k underta per te parin e vendit u zbulua kjo gje tr onditese per te qe eshte data se kur do te vazhdoj dialogu mes tij dhe Vucic.Ndërkohë, shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka paralajmëruar se dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë më 22 qershor.

“Ne nuk mund të shkojmë me pushime pa vazhduar dialogun. Ne ramë dakord të kemi një takim të ri para fundit të qershorit. Shpresoj se deri atëherë ata do të kenë të gjithë informacionin e nevojshëm dhe se do të vijnë të përgatitur në Bruksel”,

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top