Connect with us

Edi Rama jep lajmin e keq/ Pas vitit te Ri nga kjo datë do filloje prape karantina…

Aktuale

Edi Rama jep lajmin e keq/ Pas vitit te Ri nga kjo datë do filloje prape karantina…

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar qytetarët se pas festave do të shtrëngohen masat për të parandaluar inf ektimet nga varianti i ri që po përhapet me shpejtësi në vendin tonë dhe në të gjithë Europën.

Gjatë konferencës së fundvitit me gazetarët, kreu i qeverisë bëri me dije se do të shtrëngohen zinxhirët por pa prekur jetën dhe ekonominë e qytetarëve.

Kriza e pan demisë – “Kemi garantuar një jetë goxha të çliruar nga shtrëngesat duke i dhënë mundësi ekonomisë që të “fluturojë” për tu ringritur në hu m nerën që u gjendëm vitin e shkuar.

Dua të theksoj se sot jemi në kushtet ku po përgatitemi nga një valë e re ku gjithë vendet janë mbyllur pa imagjinueshme, Holanda është mbyllur deri në mes të muajit mars, kjo është e paim agjinueshme. Pas festave disa masa duhen të rimerren pa e shtrënguar zinxhirin e jetës dhe të ekonomisë.

Paralelisht kemi garantuar va k sina për vitin e ardhshëm, va ks inimi ec mirë por jo siç duhet të ecte. Jemi grati për spitalin e ri i nf ektiv

që do të thotë rindërtim nga themelet, modernizim total i tij, sot kemi 56 ambulanca të reja në funksion të shërbimit shëndetësor me një flotë të standardeve europiane pa asnjë ndryshim”, tha Rama.

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top