July 26, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

E zhd.ukur prej shume vitesh, mamaja e Bleona Matës: E di se ku ndodhet vajza, më kanë dërguar foto

Plot 8 vite kanë kaluar nga z h dukja mist erioze e Bleona Matës, vajzës e cila humbi kontaktet me familjarët në moshën 7-vjeçare./Pamjet meP0SHT.

Mamaja e 15-vjeçares thotë sot se ajo ka marrë sinjalizime të vazhdueshme lidhur me vendndodhjen e saj, por nuk ka asnjë mbështetje nga shteti për të bërë të mundur kontaktin me të.

Bukurie Mata thotë për Fax News se një emigrant shqiptar në Londër i ka pohuar se e ka parë vajzën dhe i ka dërguar asaj foto.
Bukuria shprehet se në foto është pikërisht vajza e saj Bleona, edhe pse e sigurt plotësisht do të ishte vetëm nëse do ta kishte përballë.

Vendndodhja e fundit e Bleonës, sipas versionit të saj është Londra.
Ajo thotë se një person nga Maqedonia i kërkon 25 mijë euro që t’i mundësojë kontaktet me vajzën.

Më tej ajo shtoi se përgjegjësinë për humbjen e vajzes së saj e kanë vetëm 5 vajzat e fshatit që ishin me Bleonën.
Sipas saj ata e dinë se ku ndodhet Bleona Mata, ndërkohë që janë të lira dhe policia nuk po heton me për vajzën e saj.

 

SHARE