Connect with us

E trishtë/ Ndahet papritur nga jeta aktori i njohur në ditën e Vitit të Ri (EMRI+FOTO)

Të Ndryshme

E trishtë/ Ndahet papritur nga jeta aktori i njohur në ditën e Vitit të Ri (EMRI+FOTO)

 

 

Aktori amerikan – i njohur më së shumti për rolin e Goldie në filmin e vitit 1973 The Mack – ndërroi jetë në ditën e Vitit të Ri.

Vd ekja e aktorit u zbulua nga gruaja e tij mëngjesin e së shtunës, shkruan mirror.co.uk

Aktori, skulptori dhe stilisti amerikan Max Julien ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Los Angeles në ditën e Vitit të Ri.

Aktori – i njohur më së shumti për rolin e Goldie në filmin e vitit 1973 The Mack – ishte 88-vjeçar në kohën e vd ekjes së tij dhe gruaja e tij, Arabella Chavers, raportohet se e kishte gjetur trupin e tij herët në mëngjesin e së shtunës.

Nuk dihet ende shkaku i vdekjes, ndërsa një zëdhënës i aktorit e ka konfirmuar lajmin për ndarjen nga jeta.

Një deklaratë u nda me TMZ duke lexuar: “Gjatë karrierës dekadash të Julien, ai ishte i njohur për të qenë i guximshëm, i sinqertë dhe i drejtpërdrejtë.

Continue Reading
You may also like...

More in Të Ndryshme

To Top