E reja në gjέndje të rëndë pasi tεntoi t’i jepte fυnd jetës, zbυlohet se është mota e futbollistit

E reja në gjέndje të rëndë pasi tεntoi t’i jepte fυnd jetës, zbυlohet se është mota e futbollistit

Motra e futbollistit Emiliano Sala, i cili vdiq në një aksident ajror, sot ka përfunduar në gjendje të rëndë në spital.

Romina Sala, u gjet pa ndjenja në shtëpinë e saj të hënën në mbrëmje dhe mbetet në kujdesin intensiv në një aparat respirator në qytetin e Santa Fe.

Gazetat ditore “La Nacion” dhe “Clarin” të dy raportuan se 29-vjeçarja ishte përpjekur të vetëvritej, duke cituar burime mjekësore të njohura me incidentin.

Romina kishte marrë një rol kryesor në kërkimin e vëllait të saj pasi ai u zhduk ndërsa fluturonte nga Nantes në Francën perëndimore në Uells në 21 Janar 2019, sapo kishte nënshkruar për Cardiff City.