Connect with us

E papritur! Shërbimi Meteorologjik Ushtarak tregon se çfarë do të ndodhë me motin 5 ditët në vijim

Të Ndryshme

E papritur! Shërbimi Meteorologjik Ushtarak tregon se çfarë do të ndodhë me motin 5 ditët në vijim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak moti në fundin e këtij viti dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme të cilat sjellin mot me diell dhe vranësira kalimtare.

“Moti në fundin e këtij viti si dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme. Këto masa do të sjellin mot me diell e vranësira kalimtare të përqendruara në lindje. Paqendrueshmëria e motit do të rikthehet ditën e martë kur parashikohet dendësim i vranësirave si dhe reshje të dobta në veri e qendër të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut dhe prej të hënës do të kthejë nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë vijon”, thuhet në njoftim.

Continue Reading
You may also like...

More in Të Ndryshme

To Top