Dëshmia trònditëse nga ngjarja në Greqi: “Shqiptarja u pèrdhùnùα 7 herë”

Dëshmia trònditëse nga ngjarja në Greqi: “Shqiptarja u pèrdhùnùα 7 herë”

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Greqi, ku një grua shqiptare ra preh e një përdhu nimi.

Ngë grua është shprehur se ishta e para që dëgjoi 51-vjeçaren teksa thërrste për ndihmë.

“Unë jam e para që e pash atë. E gjeta atë gjysmë të zhve shur dhe me fytyrën e saj të deformuar nga rrahjet dhe ajo ishte në gjendje të rëndë psikologjikisht,” tha gruaja që dëgjoi 51-vjeçaren të thërriste për ndihmë dhe të përpiqej të dilte nga banesa, ku po e përdhu nonin në Petralona.

Dëshmitarja ka thënë për ANT1, se gruaja i kishte treguar përpara se ta dërgonin në spital se ishte përdhu nuar shtatë herë.

“Gruaja arriti të dilte nga ballkoni dhe të largohej nga banesa. Autori ishte brenda dhe ulërinte,” shtoi gruaja.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ka ndodhur në Athinë ku gruaja shqiptare, që punonte si pastruese ka rënë pre e përdhu nimit. Ajo ishte duke pastruar shkallën, kur një person ka dalë nga apartamenti e ka tërhequr me dhu në dhe e ka futur në banesën e tij. Një shtetas 35-vjeçar bullgar ka abu zuar se*s ualisht me shqiptaren dhe e ka mbajtur të mbyllur për 5 orë në banesë.

Pas më shumë se pesë orësh, shqiptarja ka arritur të dalë në ballkonin e apartamentit dhe ka thirrur për ndihmë. Kalimtarët e rastit kanë telefonuar menjëherë policinë që ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka bërë të mundur lirimin e shqiptares.