Connect with us

Dadoja ‘heroinë’! Vrapoi për të shpëtuar vogëlushin për të cilin po kujdesej, 52 vjeçarja ndërron jetë pasi përplaset nga kamioni

Aktuale

Dadoja ‘heroinë’! Vrapoi për të shpëtuar vogëlushin për të cilin po kujdesej, 52 vjeçarja ndërron jetë pasi përplaset nga kamioni

Një grua që u godit nga kamioni në Brooklyn derisa po tentonte të shpëtonte djaloshin njëvjeçar për të cilin po kujdesej, ka ndërruar jetë pasi nuk i mbijetoi plagëve të marra.

Arcellie “Celi” Muschamp, 52-vjeçe, ndërroi jetë pasi nga 20 dhjetori ishte në komë, kur një kamion e goditi pasi sakrifikoi veten vetëm për ta shpëtuar njëvjeçarin për të cilin po kujdesej, transmeton Telegrafi.

“Celi për fat të keq nuk mbijetoi dhe ndërroi jetë e rrethuar nga më të dashurit”, ka shkruar Patrick Mullen, babai i njëvjeçarit në ueb-faqen GoFundMe, përmes të cilës po mblidheshin para për shpenzimet e shërimit të nënës së dy fëmijëve.

Për mua dhe gruan time, ajo gjithmonë do të jetë engjëlli mbrojtës i djalit tonë Rouwan, për të cilin edhe u sakrifikua”, tha Mullen.

Muschamp, emigrante nga Belize, ishte goditur nga kamioni derisa ajo po shtynte karrocën e djaloshit të vogël në një udhëkryq në Union Street dhe Pete Avenue.

Ajo u dërgua me urgjencë në spital, ku menjëherë i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjike në tru – e sot është konfirmuar lajmi se ka ndërruar jetë. Ndërkaq kundër shoferit 68-vjeç të kamionit është ngritur padi.

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top