March 9, 2021

Lajm1

edhe nje lajm tjetër më shum …

Bombë nga Spanja: Isco transferohet në Serie A, por jo te Juventusi!

Bombë nga Spanja: Isco transferohet në Serie A, por jo te Juventusi!Isco drejt Italisë, por jo te Juventusi!Siç raporton portali i njohur Don Balon, Milan e ka piketuar Iscon si pasuesin ideal të Hakan Calhanoglus.Calhanoglut i skadon kontrata me Rosonerët verën e ardhshme dhe palët janë larg arritjes së marrëveshjes për të rinovuar.Rosonerët janë të gatshëm ta shesin Calhanoglun në janar te United për 20 milionë euro dhe të hidhen në sulm për transferimin e Iscos.

Milan dhe Real kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme dhe për transferimin e Iscos pritet të paguajnë rreth 30 milionë euro.Nuk ka dyshim se Isco do të ishte një përforcim i madh për Rosonerët, pasiqë spanjolli posedon aftësi të jashtëzakonshme teknike dhe te Milani besojnë se mund ta rikthejnë 28 vjeçarin në formën e tij më të mirë.