Connect with us

Artan Hoxha pΙαs FOTOT b*mbë: Ja më kë hanë e ρinë Rama dhe Meta

Aktuale

Artan Hoxha pΙαs FOTOT b*mbë: Ja më kë hanë e ρinë Rama dhe Meta

Bo.mb.ë ka qenë postimi i fundit i gazetarit të kro.nikës, Artan Hoxha. Ai ka publikuar foto të kryeministri Rama dhe presidentit Meta të shoqëruar nga subjekte të OFL-së.

Sipas gazetarit, kryeministri dhe presidenti ko.nfli.ktohen me njëri tjetrin se kush takon skutave objektet e OFL-së, por nga ana tjetër dalin dhe i takojnë haptazi.

S’kanë faj subjektet e OFL, por OBJEKTET në krye te shtetit, që hanë e pinë me ta…Kane dy jave, qe dy “objektet” kryesore ne krye te shtetit,

presidenti i Republikës dhe kryeministri, po kon.fl.iktohen me njeri-tjetrin, se kush me shume e kush me pak, eshte takuar neper skuta me subjekte te OFL(Operacioni Forca e Ligjit).

Në pamje te pare, duket nje be.teje parimore, mes dy shtetareve, qe jane gati të japin edhe “je.ten” për zbatimin e ligjit.Nese e keni harruar zoterinj udheheqes te ketij shteti,ju jo vetem

jeni takuar neper skuta te err.eta me subjekte të OFL-se,por jeni takuar haptazi,keni ngrene e keni pire me ta,keni kercyer e kenduar,madje keni pozuar si super star me subjektet e OFL-se…

Prandaj zoterinj udheheqes mos u ankoni, sepse sebashku keni 8 vite, qe e qeverisni kete vend, njeri 8 vite kryeminister, e tjetri 4 vite kryetar parlamenti e 4 vite president.

Pastaj beni sikur ziheni, sa here fillon fushata elektorale, per t’i hedhur hi syve te popullit.Nuk jane problem subjektet e OFL-se, ata i dime dhe i njohim me kohe,

problem jane “Objektet”, te cilet rrine me subjektet e OFL-se, duke u siguruar mbrojtje dhe paprekshmeri….

Në vend t’u çojne formularin e operacionit forca e ligjit “Objekteve”, qe drejtojne shtetin, ua çojne subjekteve të OFL-se, qe paguajne edhe drekat e darkat, edhe shpenzimet e fushatave elektorale….

Në foto:Kryeministri Rama me subjektin e OFL, A.Çapja në ambjentet e hotelit të tij.Presidenti Meta, ne dreke “pune” me subjektet e OFL-se, A.Hajri dhe Xh.Troplini..

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top