Connect with us

Albin Kurtit i vjen mbeshtetje e madhe: Të pa fytyrë dhe të pa besë! Vuçiqi u ka paguar mirë dhe iu dërgoi në burg, tash keni mbetur tradhtar t’atdheut

Aktuale

Albin Kurtit i vjen mbeshtetje e madhe: Të pa fytyrë dhe të pa besë! Vuçiqi u ka paguar mirë dhe iu dërgoi në burg, tash keni mbetur tradhtar t’atdheut

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci, ka reaguar ashpër ndaj kritikuesve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit.
Ai përmes një shkrimi në Facebook, thotë se, kryeministri Kurti ua përkujtoi atyre në Kuvendin e Kosovës, se që 10 vite në dialog e kanë bërë llugë.

Ai shkruan se tradhtarët e atdheut, kanë mbjell kancer mbi Kosovës, kurse Vuçiq, sipas tij, i ka armë të forta në dorën e tij për të shkatërruar Kosovën.

Geci thotë se Vuçiqi i ka paguar mirë e në fund i ka dërguar në burg, e tash kanë mbetur tradhtar të atdheut.

Postimi i Halil Gecit:

Po qojnë pluhur “BIKAT E TREDHUR”ata që lobuan për ndarjen e Kosovës emri i tyre i përveshëm tradhtaret e ATEDHEUT.!?

Dialogu Kosovë Serbi në mes kryeministrit Kurtit me Vučičin në Bruksel ka ngritur pluhur nga opozita dhe nga disa analizues që janë treguar dhe po vërtetohen se kanë qenë dhe janë zagaret e ish pushtetarëve paraprak.

Thirrja e kuvendit të Kosovës para se kryeministri Kurti të nisej për Bruksel ishte një gjykim i drejt që Kryeministri tua përkujtoi opozitës se ju për 10 vite dialog e keni bërë m… Kurti ua përkujtoi në parlament ish negociatorve te pushteteve paraprake se ngado që po preku po hasi në cungat dhe gurët që keni shtruar atdheut tonë pa fije turpi duke i dhënë Serbisë krejt atë çka dëshironte si p.sh ekstra territoret për Manastiret pastaj Zajednica e nënshkruar dhe e ratifikuar në parlament me kompetenca të shtruara ekzekutive, aq më keq duke i shndërruar fshatrat serbe në komuna me nga 2000 mi banor, si dhe shumë dëme tjera që janë të njohura për opinionin shqiptar, me këto komuna dhe shumë poshtërsi tjera ish tradhtaret e atdheut kanë mbjellur kancer mbi trupin e atdheut tonë, e që sot Vučič i ka armë të forta në dorën e tij për ta shkatërruar Kosovën e që të mos bëhet kurrë shtet…!

Këto tradhti që ja keni vënë atdheut mbi supe, si dhe fantom komuna të shpërndara thellë ne territore të Kosovës nuk do ju falim kurrë. Sot po pirdhni në pusin e juaj e pordhët e juaja po i thoni Albinit pij…

Albini asnjë të keqe deri me sot nuk ja ka bërë atdheut, përkundrazi ai me protesta e kundërshtime u mundua me shpirt tua ndali tradhtitë e juaja.

Pikat e shtruara në bisedime të Brukselit janë të njëjtat me ato që Presidenti Biden dhe NATO-ja ua ka rekomanduar të dyja shteteve.

Ju ne njëfarë forme po i thoni Albinit pse i the Vučičit a je i gatshëm për ta njohur Kosovën, kjo juve nuk ju zihet për te madhe ngase keni paguar para ne vende te caktuara për ta zhvlerësuar GJND-n dhe për ta ndarë Kosovën, emri i juaj nuk ka tjetër emër pos tradhtar të atdheut, pse janë vdekur Avni Rrustemat faji është te gjeneza ku me ditë kur na ka humbur fara, se po te kishim veç pak gjak shqiptari ju nuk do të ishit më mbi këtë dhe.

Prandaj e keni kullotne mirë, por dorën në zemër edhe Vuča ua ka paguar mirë, edhe ka marrur çka ka deshtë edhe së fundi ju ka dërguar në burg, aq ma keq keni mbetur tradhtar te atdheut.

Të pa fytyrë dhe të pa besë….!?

Ani kur po i dëgjoi njëfarë analisti Astrit dashin më falni Gashin dhe Vehbi Kajtazin që sa herë mundohen me kritikuar kthehen nga moderatori e ja bëjnë me isharet (kokë) kinse këqyrem se si i godas (çka flas) retorika e tyre keni thënë në fushat i ka dalur boja, mu nga kjo që po tentoni ta njollosni punën e kryeministrit Kurti pikërisht kritikat e juaja të dhira po ua shtoni votat Kurtit, në TV D nga 56% sa ishte para zgjedhjeve vlershmi i votuesve në fb sot po i afrohen 90% përkrahjen qytetare për Kryeministrin Kurti.

Kësaj opozitës i ka humbur barbari ma dua mi ditë a e shohin veten që me kritikat e pirdhta të tyre veç po ja shton simpatinë dhe namin qeveris Kurti.

Fajtoret i të gjitha tradhtive për të ligat e këtij vendi janë Zuzaret dhe zuzaricat e LDK-PDK-s ngase për mes këtyre lahperave u dëmtua Kosova në skajshmëri.

Continue Reading
You may also like...

More in Aktuale

To Top