A Do Të Rikthehet Berisha Në Krye Të PD-Së? Ja Çfarë Thotë Ai!!

A Do Të Rikthehet Berisha Në Krye Të PD-Së? Ja Çfarë Thotë Ai!!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se nuk e përjashton mundësinë e një rikthimi në krye të PD-së.

I ftuar në një emission televiziv, Berisha komentoi situatën politike të krijuar dhe tha se realiteti aktual e ka detyrtuar të ndryshojë qëndrim në lidhje me angazhimin e tij politik në strukturat e Partisë Demokratike. Teksa u pyet nëse e mendon rikthimin në PD Berisha tha: “Kurrë mos thuaj kurrë.

Never say enver. E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor prapë, pasi sot kam ndërruar rrugë dhe po i heq të gjitha pengesat e mia. Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më”.